Rajd XVI – woj. lubelskie


/

Kresy-floresy od Bugu znaczone (na południe)

Janów Podlaski, 15 września 2019 r. (start o g. 11)

 

Wzdłuż północnej granicy woj. lubelskiego rozciąga się wspaniała kraina niezmąconego spokoju o administracyjnie podchwytliwej nazwie „Podlaski Przełom Bugu”. A w samym sercu utworzonego tam parku krajobrazowego – pośród pachnących zielenią lasów oraz łąk i pól ciągnących się aż za horyzont – leży owiany legendami Janów Podlaski. I to właśnie tam zapraszamy Was na ostatni w tegorocznej edycji rajd z cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”.

Choć cała trasa zapowiada się niezwykle przyjemnie i sielankowo, to jej kwintesencją jest ponad 30-kilometrowy odcinek prowadzący z Terespola wzdłuż Bugu do Janowa Podlaskiego. Ma on tę cudowną właściwość, że nie prowadzi szczególnie donikąd, nie stanowi też żadnej drogi tranzytowej – dzięki temu ruch samochodowy jest tam minimalny, mimo że droga szeroka i w pierwszorzędnej kondycji. Naszym zdaniem jest to jednocześnie jeden z najsolidniejszych i najfajniejszych fragmentów szlaku GreenVelo. Zastrzegamy jednak, że panująca cisza zapewne nie będzie absolutna – oprócz szumu kół i napędów będą ją bowiem przerywać przychodzące czwórkami sms’y oznaczające, że do Waszych telefonów próbują dobrać się operatorzy białoruskich sieci komórkowych ;)

Całkowity dystans wyniesie 115 w większości łatwych kilometrów, a możliwości wytyczenia wersji skróconej są tym razem dość ograniczone (osoby zainteresowane prosimy o kontakt!).

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, na dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku” – będą stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony… – wszystko z naszej kolekcji ;) [UWAGA – nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej!]

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

  • pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej specjalnie na nasze Rajdy przez MARTOMBIKE,
  • przeciwsłoneczne okulary spod znaku sportowej elegancji od GOGGLE,
  • zawsze przydatne sakwy i torebki podsiodłowe SPORT ARSENAL oraz uchwyty na telefon FINN – na co dzień do kupienia w AlpinBIKE,
  • pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od nas i od naszych Gospodarzy, czyli Gminy Janów Podlaski!

 

Dystans: 115 km; łączne przewyższenie: ok. 250 m (płasko)

 

Uwaga! Powyższy plan trasy ma charakter orientacyjny i może ulec pewnym modyfikacjom, np. ze względu na prowadzone roboty drogowe. Również niniejszy opis zostanie jeszcze uzupełniony o dodatkowe informacje organizacyjne i techniczne, a być może także zaktualizowany. Po ostateczne brzmienie i potwierdzoną trasę warto tu zaglądnąć na kilka dni przed rajdem (ponadto każdy zarejestrowany Uczestnik otrzyma pocztą elektroniczną stosowny komunikat organizacyjny).

 

Przejdź do REJESTRACJI