PułtuskSkoro “Mazowsze Sercem Polski”, to Pułtusk i pobliskie Kurpie Białe świetnie spisują się w roli Zielonej Aorty tego serca. Uczestnikom przybyłym na rajd z przeróżnych stron kraju ponoć oddychało się znakomicie, pachniało lasami Puszczy Białej i szumiało nadnarwiańskimi polami. Ponownie świetnym wprowadzeniem okazała się “runda honorowa” z widokiem na najdłuższy Rynek w Europie, Zamek będący niegdyś siedzibą biskupów płockich oraz przejazd mostem pieszo-rowerowym z przepięknym widokiem na rozlewisko Narwi. Atrakcji zatem od początku nie brakowało, a my niezmiennie cieszymy się, gdy przy okazji naszej zabawy odkrywacie nowe miejsca – i gdy one się Wam podobają!

Jak na lipcową niedzielę przystało, nóżki kręciły spokojnie i mięciutko, ale jednocześnie równo i wcale nie tak powoli. I choć dzięki brakowi spiny i wesołej atmosferze jazda wyglądała na mocno wyluzowaną, to do iście piknikowego nastroju nieco jeszcze brakowało ;) W pierwszej części dystansu tempo podkręcił sprzyjający wiatr, a w drugiej… – cóż, trzeba było trzymać fason! Inna sprawa, że kolorowy peleton umiejętnie korzystał z dobrodziejstw “jazdy w grupie”, nierzadko śmigając też “pod osłoną lasu”. Pomimo płaściuteńkiego profilu trasa była dość urozmaicona i przyjemna dla oka, o czym najlepiej świadczy tło zdjęć zamieszczonych w rajdowej galerii poniżej. Połączenie ciekawych krajobrazów i dużej dawki kolarskich wrażeń okazało się zupełnie udanym przepisem na spędzenie czasu i przyczyną rozmaitych satysfakcji – również tych o wyraźnie sportowym zabarwieniu.

Tradycyjnie już na podium zapraszaliśmy turystów, hobbystów, Zapalonych Frajdowców – i oczywiście Szybkościowców. W czwartym tegorocznym występie najwięcej sił do końca zachował Daniel Mieczkowski (Rozwory), któremu po bokach dzielnie asystowali Bartek Wąsiakowski (Łódź) i Jakub Adamus (Starachowice). Wśród Pań triumfowała Katarzyna Lipińska (Skarżysko-Kamienna), a podium uzupełniły Wioleta Kot i Katarzyna Górnicka z Warszawy 🏆🥇🥈🥉😃

Wszystkim startującym dziękujemy za znakomitą zabawę i gratulujemy osiągniętych wyników! Do zobaczenia ponownie!

Za wsparcie przy organizacji składamy natomiast uprzejme podziękowania Gospodarzom wydarzenia (czyli Miastu Pułtusk, MOSiR Pułtusk oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego), Partnerom całego Cyklu (MartombikeGoggleDeli Tire) oraz Patronom (Ministerstwo SportuPolska Organizacja TurystycznaPTTKRowerem przez PolskęMagazyn bikeBoard i Velonews.pl). A za fachowe wsparcie w organizacji przejazdu dużo dobrych słów kierujemy do pułtuskiej Straży Miejskiej i Policji – wielkie dzięki!

Zdjęcia: Kamila Zawadzka – dzięki! (link do pełnej galerii zdjęć w wysokiej rozdzielczości każdy z Uczestników otrzyma również na podany adres e-mail)