Rajd XVI – woj. zachodniopomorskieNa finał V edycji cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy w… góry, Góry Północy! Uczestników ostatniego, XVI etapu będzie bowiem gościł zachodniopomorski Polanów, przepięknie położony u stóp Góry Warblewskiej i Świętej Góry Polanowskiej. O atrakcyjności tego niewielkiego Miasta o zaskakująco starym rodowodzie decydują przede wszystkim walory przyrodnicze, ale w bezpośrednim sąsiedztwie różnorakich ciekawostek nie brakuje. Czas by je odwiedzić na pewno się znajdzie, bo to właśnie jedno z takich miejsc, gdzie ludzie żyją spokojniej, dłużej i wiedzą co dobre. Zresztą – zobaczcie sami: https://polanow.pl/d/filmy-promocyjne

Choć usytuowana na południu Gminy elektrownia szczytowo-pompowa Żydowo oraz przywołane na wstępie Góry Północy mogą sprawiać groźne wrażenie, to wzniesienia charakteryzujące okoliczną przestrzeń w rzeczywistości falują łagodnie i uspakajająco. Co nie znaczy, że jest płasko – gdzieniegdzie deniwelacja sięga nawet i stu metrów, jak choćby pomiędzy dwoma dużymi i przyciągającymi poszukiwaczy wodnego wypoczynku jeziorami Kwiecko i Kamienne (pomimo iż dzieli je zaledwie 1,7 km, to różnica wysokości między lustrem wód obu zbiorników wynosi 83 m). Natomiast dominującym elementem krajobrazu są gęste i wyjątkowo przyjemne lasy zajmujące znaczący obszar wschodniej części powiatu koszalińskiego.

Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu okaże się na wiosnę, gdy będzie można coś już więcej powiedzieć o stanie dróg po zimie, jak również o planowanych remontach. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 160 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy