Rajd III – woj. wielkopolskie


Na III etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy do Wielkopolski! Gospodarzem wydarzenia będzie Międzychód, czyli kolejny z debiutantów w naszym rajdowym gronie. To kameralne miasto o ciekawym układzie urbanistycznym rozłożyło się w malowniczym przesmyku między meandrującą na zachód Wartą i kompleksem niewielkich jezior. Nad to najważniejsze – dla niepoznaki utytułowane Miejskim – prowadzą charakterystyczne uliczki Starego Miasta zwane gaskami. Mieszkańcy o wodzie wiedzą tu chyba wszystko, a symbolem turystycznych atrakcji jest żeliwna Laufpompa, z której bije artezyjskie źródło o leczniczych właściwościach.

Sama lokalizacja jest też niepodważalnym atutem Międzychodu – i kluczowym z naszej kolarskiej perspektywy. Roztaczająca się wokół Kraina Stu Jezior (z których aż 35 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie!) jest jednym z najcenniejszych przyrodniczo i krajobrazowo obszarów Wielkopolski. Areną rowerowych zmagań będzie więc Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie i Sierakowski Park Krajobrazowy, które w kojącym rytmie (i zapachu!) leśno-wodnych kompleksów zgodnie prowadzą w kierunku Puszczy Noteckiej. Liczymy, że na wędrówkę po tym niebiesko-zielonym szlaku dołączy także wiosenne słońce.

Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu okaże się już w lutym, gdy stopnieją śniegi i zostaną nieco poluzowane obecne restrykcje przeciwepidemiczne. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 160 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy