Rajd V – woj. warmińsko-mazurskieNa V etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy w warmińsko-mazurskie! Gospodarzem wydarzenia ponownie będzie Gmina Szczytno, do której zawitamy po raz drugi z rzędu (co akurat w tym województwie jeszcze nam się dotąd nie zdarzyło!). Będzie więc okazja skorzystać z bogatej oferty rekreacyjnej, gdzie na pierwszy plan wybijają się wesoło połyskujące w słońcu jeziora, na drugi – spokojne leśne gęstwiny, a na trzeci – miejsca historyczne, kulturalne i z pewnością warte odwiedzenia.

Położenie Gminy na Pojezierzu Mazurskim (na granicy Pojezierza Olsztyńskiego i Mrągowskiego oraz na skraju Puszczy Piskiej) zapowiada dużą dawkę smakowitych krajobrazów, serwowanych wciąż z przewagą naturalnego otoczenia i niemal dziewiczej przyrody. Nie licząc niewielkich wzniesień w północnej i zachodniej części powiatu, większość okolicznych terenów charakteryzuje się płaskim ukształtowaniem. Niewątpliwie sprzyja to atmosferze niezmąconego relaksu, choć akurat w kolarskim peletonie zazwyczaj przysparza szybkości i zachęca do jazdy w żwawej grupie.

Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu (a zwłaszcza ta najdłuższa) okaże się prawdopodobnie w lutym, ewentualnie z początkiem marca (dużo zależy od pogody i zalegającego śniegu). Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 175 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy