Rajd IX – woj. świętokrzyskie



Na IX etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy w Świętokrzyskie – na zupełnie przeciwną stronę województwa niż dotychczas! Po raz kolejny w tej edycji miano Gospodarza rajdu zawędruje w debiutanckie progi – tym razem bramę przed naszym frajdownym peletonem szeroko otworzy Sandomierz! Jedno z najstarszych i najważniejszych historycznie miast Polski, przepięknie położone nad Wisłą, po brzegi wypełnione zabytkami i cudami architektury (niektóre schowane są nawet pod ziemią) – a jednocześnie tętniące życiem, zielenią i pełne pomysłów na następne lata. Ponadto od dobrych kilku lat najbardziej znanym pojazdem Sandomierza jest rower, aczkolwiek główne jeden – ten należący do Ojca Mateusza 😉

Nadrzeczne usytuowanie może być cokolwiek mylące w kontekście okolicznego ukształtowania terenu. Nie ma tu może szczególnie imponujących wzniesień, ale położenie na skraju wyżyny kielecko-sandomierskiej zapewni sporo wrażeń i emocji, zarówno widokowych, jak i tych o bardziej sportowym charakterze. Być może to zasługa licznych wąwozów, być może jeszcze liczniejszych sadów pełnych jabłoni – w każdym razie roztaczające się wokół krajobrazy potrafią wyjątkowo przyjemnie zapadać w pamięć.

Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu okaże się na wiosnę, gdy będzie można coś już więcej powiedzieć o stanie dróg po zimie, jak również planowanych remontach. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 175 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy