Rajd VI – woj. podlaskieNa VI etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Podlasie! Po 2 latach przerwy na swych rozległych włościach znów ugości nas kameralny Goniądz, usytuowany niezwykle malowniczo na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego. Z naszym rajdem zawsze chcieliśmy tu przyjechać wiosną, gdy w pobliskich stawach woda stoi jeszcze wysoko i cała okolica wygląda wprost zjawiskowo (ale jakoś się nie składało i zdążaliśmy dopiero końcem lata). Na zachętę i pobudzenie wyobraźni polecamy wirtualny spacer, a w zasadzie przelot: http://multimedialnespacery.pl/goniadz/spacer.html

Goniądz leży leciutko na uboczu przecięcia się szlaków z Białegostoku do Ełku i z Łomży do Augustowa. Okoliczne tereny charakteryzują się generalnie płaskim ukształtowaniem, choć rozłożyste pola i łąki zielenią się również na łagodnych wzniesieniach. Przebiegająca tamtędy Kotlina Biebrzańska – czyli długa na ponad 100 km rzeczna dolina z rozległymi bagnami i torfowiskami – jest jedną z największych ostoi dzikiej przyrody w Europie. Rozlewiska Biebrzy to prawdziwe królestwo ptaków, z kolei na prowadzącym „puszczą” 33-kilometrowym odcinku Carskiej Drogi z łatwością można spotkać łosia (a także żubronie).

Którędy dokładnie powiodą trasy rajdu (a zwłaszcza ta najdłuższa) okaże się prawdopodobnie w lutym, ewentualnie z początkiem marca (dużo zależy od pogody i zalegającego śniegu). Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 175 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy