Rajd XII – woj. podkarpackie
Pogórze Czarnorzecko-Strzyżowskie

Strzyżów, 1 sierpnia 2021

Baza rajdu: Dom Kultury “Sokół”, ul. Mostowa 2

Dystans Podróżniczy: Start g. 9 (rejestracja 8:20-8:40)

Dystans Sportowy i Rekreacyjny: Start g. 11 (rejestracja 9:10-10:30)


Na XII etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Podkarpacie, gdzie chcielibyśmy Was zabrać w region kolarsko stosunkowo jeszcze mało znany (przynajmniej szosowo). Gospodarzem rajdu – oczywiście po raz pierwszy – będzie Powiat Strzyżowski, który już z radością oczekuje najazdu wszelkiej maści rowerzystów z frajdownego peletonu 😉 Areną naszych zmagań będą fantastyczne pod wieloma względami tereny Pogórza Strzyżowskiego i Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, które dla nas stały się prawdziwym odkryciem minionego roku (po pierwsze widokówki i wskazówki nt. przyrodniczych atrakcjach regionu można zajrzeć np. tutaj: https://strzyzowski.pl/tourism/atrakcje-przyrodnicze).

W szerszym ujęciu Pogórze Strzyżowskie to urokliwie falujący obszar rozpościerający się od doliny Wisłoki na zachodzie po krętą dolinę Wisłoka na wschodzie (tak, tak – to nie literówki!). Natomiast drogi w pobliżu Strzyżowa czy Frysztaka położone są nieco na uboczu bardziej popularnych szlaków i destynacji. Tutejsze wzgórza są niezwykle malownicze, cokolwiek tajemnicze i cudownie wyciszające. Choć amplitudy zmiany wysokości nie powodują od razu szybszego drżenia łydek, to trasy potrafią być wymagające – a że wyraźnie przybyło tych lepszych asfaltów, to i przyjemność z jazdy wskoczyła na odpowiednio wyższy poziom. Nie twierdzimy przy tym bynajmniej, że „nikt tu wcześniej nie kręcił”, ale w porównaniu do wielu podkarpackich lokalizacji segmenty na stravie nie są przesadnie obładowane, a okolica zdecydowanie jest warta bliższego poznania.

Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> Podróżnicza (GT, 178 km),
=> Sportowa (PRO, 124 km),
=> Rekreacyjna (MINI, 86 km): .

Strona wydarzenia na fb: www.facebook.com/events/1065764670514645
Strona wydarzenia na stravie: www.strava.com/clubs/287421/group_events/881688

REJESTRACJA => www.rajdydlafrajdy.pl/zapisy
(aby oszczędzić czasu Wam i nam GORĄCO PROSIMY, żeby poświęcić 2 minuty i zapoznać się z treścią tej strony 🙏🙂 )

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na Facebooku czy Instagramie oraz poprzez klub na Stravie – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

=> Trasa Podróżnicza: 180 km / ok. 3.000m przewyższenia (link)=> Trasa Sportowa: 124km / ok. 2.000m przewyższenia (link)=> Trasa Rekreacyjna: 86km / ok. 1.350m przewyższenia (link)

[Najkrótszy dystans przeznaczony jest dla mniej wprawionych rowerzystów oraz tych podchodzących do zabawy czysto rekreacyjnie – nie prowadzimy tu sportowej rywalizacji ani nie wyróżniamy żadnych kategorii. Amatorów szybszej jazdy zapraszamy na dystans sportowy lub ewentualnie podróżniczy!]

Powyższe plany tras mogą jeszcze ulec niewielkim zmianom, a potwierdzone zostaną w komunikacie organizacyjnym na kilka dni przed rajdem.

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy