Rajd XIV – woj. opolskieNa XIV etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Opolszczyznę! Choć wybierzemy się w region częściowo Wam już znany, to jednak z zupełnie nowej lokalizacji – oto bowiem Gospodarzem rajdu po raz pierwszy będzie nadodrzański Brzeg. Jeśli ta historyczna siedziba kilkusetletniego panowania piastowskiego rodu książąt brzeskich nie znalazła się dotąd na mapie Waszych wypraw, to koniecznie musicie razem z nami nadrobić zaległości! Bogata przeszłość i dziedzictwo zabytków z Zamkiem Piastów Śląskich, niebosiężną gotycką świątynia pw. św. Mikołaja czy obłędnym renesansowym Ratuszem niezwykle udanie komponują się tu z rytmem nowoczesnego miasta. Próbkę tego połączenia można zobaczyć tutaj: https://brzeg.pl/miasto/poznajcie-brzeg

Dogodne położenie na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych docenili już Starożytni prowadząc tędy Via Regia – i faktycznie dojazd jest tu bardzo wygodny (zawsze też można jeszcze dopłynąć 😉). Natomiast areną naszych zmagań w tej części Niziny Śląskiej będą przede wszystkim malownicze łąki, pola oraz gęste lasy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Oczywiście runda będzie znacznie różnić się od tych z lat 2017-2018, ale z pewnością ułożymy ją w ten sposób, by najbardziej atrakcyjne tereny przemierzyć ponownie.

Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu okaże się na wiosnę, gdy będzie można coś już więcej powiedzieć o stanie dróg po zimie, jak również planowanych remontach. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 175 km – choć jeśli będzie zainteresowanie i możliwości, to niewykluczone że spróbujemy ułożyć 200 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy