Rajd IV – woj. lubuskieNa IV etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy w lubuskie! Po 2 latach przerwy wracamy na wyjątkowe tereny Ujścia Warty, a w swoje gościnne progi znów przyjmie nas Ośno Lubuskie, które w ten sposób otworzy naszą tegoroczną listę „wielkich powrotów”. I pewnie znów bazą rajdu będzie niezwykle malowniczy teren rekreacyjny nad miejskim jeziorem Reczynek, ale może też okazać się, że wystartujemy gdzieś spomiędzy uzbrojonych w 12 baszt okazałych murów obronnych okalających niegdyś teren średniowiecznego grodu, a dziś Rynek i centrum Starego Miasta.

Mimo zdecydowanie nizinnego charakteru tego regionu, to ze względu na położenie wśród morenowych wzgórz akurat krajobraz wokół Ośna jest przyjemnie urozmaicony – choć trudno tu jednocześnie mówić o jakichś większych wzniesieniach. W okolicy znaczną część stanowią rozległe kompleksy leśne, a także łąki i pola uprawne. Obowiązkowym punktem rajdu jest fragment przemierzający obszar najmłodszego w Polsce Parku Narodowego „Ujście Warty”, który oficjalnie został utworzony ledwie w 2001 r., m.in. w celu zapewnienia ochrony malowniczym rozlewiskom, licznym gatunkom ptaków oraz rzadkiej roślinności.

Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu okaże się już w lutym, gdy stopnieją śniegi i zostaną nieco poluzowane obecne restrykcje przeciwepidemiczne. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 160 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy