Rajd XI – woj. lubelskie
Roztocze i Kraina Chrząszcza

Zwierzyniec, 31 lipca 2021

Baza rajdu: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Słowackiego 2

Dystans Podróżniczy: Start g. 9 (rejestracja 8:20-8:40)

Dystans Sportowy i Rekreacyjny: Start g. 11 (rejestracja 9:10-10:30)


Na XI etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Lubelszczyznę! Po wojażach w północnej części województwa zatęskniliśmy za Roztoczem – podobnie jak za naszym kolorowym peletonem zdążył zatęsknić tak lubiany przez Was Zwierzyniec. Położony u bram Roztoczańskiego Parku Narodowego, niegdyś pomyślany jako letnia rezydencja Zamojskich, stanowi nie tylko znakomitą bazę wypadową do eksploracji okolicznych terenów, ale także wymarzone miejsce niespiesznego wypoczynku. Niepohamowanego relaksu można zażywać w objęciach gęstwiny zielonych lasów (które stanowią 2/3 obszaru Gminy), również w połączeniu z kąpielą, plażowaniem czy spływami kajakowymi po Wieprzu i Tanwi – na krótką wizytę w pierwszej kolejności polecamy urocze Stawy Echo, Zalew Rudka czy choćby Park Miejski z kościółkiem na wodzie.

Do Zwierzyńca dotrzeć można na kilka sposobów – samochodem, koleją (np. z Lublina czy Zamościa), a nawet rowerowym szlakiem GreenVelo, którego tabliczki pewnie kilkukrotnie migną Wam w czasie jazdy. Nieco na przekór powszechnym wyobrażeniom o płaskiej jak stół Lubelszczyźnie, to akurat na Roztoczu wzniesień nie brakuje. Przeważnie mają one łagodny charakter, ale przy poprzednich spotkaniach w tej okolicy pewnego stopnia trudności mieliśmy już okazję doświadczyć – jak choćby Sochy-Szozdy do Tereszpola, cud-serpentynka za Cyncynopolem, wzgórki za Frampolem czy Passo Szperówka (po więcej zabawnych nazw zapraszamy na miejsce!).

Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> Podróżnicza (GT, 206 km),
=> Sportowa (PRO, 115 km),
=> Rekreacyjna (MINI, 82 km).

Strona wydarzenia na fb: www.facebook.com/events/268330747975010
Strona wydarzenia na stravie: www.strava.com/clubs/287421/group_events/874474

REJESTRACJA => www.rajdydlafrajdy.pl/zapisy
(aby oszczędzić czasu Wam i nam GORĄCO PROSIMY, żeby poświęcić 2 minuty i zapoznać się z treścią tej strony 🙏🙂)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na Facebooku czy Instagramie oraz poprzez klub na Stravie – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

=> Trasa Podróżnicza: 206 km / ok. 1.400m przewyższenia (link)=> Trasa Sportowa: 115km / ok. 1.150m przewyższenia (link)=> Trasa Rekreacyjna: 82km / ok. 650m przewyższenia (link)

[Najkrótszy dystans przeznaczony jest dla mniej wprawionych rowerzystów oraz tych podchodzących do zabawy czysto rekreacyjnie – nie prowadzimy tu sportowej rywalizacji ani nie wyróżniamy żadnych kategorii. Amatorów szybszej jazdy zapraszamy na dystans sportowy lub ewentualnie podróżniczy!]


Powyższe plany tras mogą jeszcze ulec niewielkim zmianom, a potwierdzone zostaną w komunikacie organizacyjnym na kilka dni przed rajdem.

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy