Rajd II – woj. łódzkieNa niedzielny etap weekendu otwierającego V edycję „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy w łódzkie! Tym razem premierowo zawitamy do Łowicza, czyli jednej ze stolic polskiego folkloru i rękodzielnictwa. To barwne, oryginalne i jednocześnie bogate historycznie miasto warte jest odwiedzin ze względu na swe słynne tradycje kulturowe (choćby gwarę, stroje czy wycinanki), ale również niespotykany układ urbanistyczny (aż trzy Rynki!) oraz liczne zabytki (w tym katedrę zwaną „Wawelem Mazowsza” czy ruiny zamku).

Roztaczająca się wokół Równina Łowicko-Błońska stanowi jeden z najbardziej wypłaszczonych obszarów Niziny Środkowomazowieckiej i wydaje się niemal idealną lokalizacją na początek sezonu. Zielonym płucem regionu jest Bolimowski Park Krajobrazowy stanowiący skuteczną przeciwwagę dla autostrady między Łodzią a Warszawą. My jednak swoje rowery prawdopodobnie skierujemy bardziej na południe, w stronę Parku Wzniesień Łódzkich, które potrafią sięgać niebagatelnych 284 m npm! Oczywiście dołożymy starań, by seryjne wspinaczki nie dały się Wam o tej porze roku zbyt mocno we znaki 😉
[Żarty żartami, ale kilka fajnych podjazdów jest – choć w większości są to jednak łagodne pagórki]

Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu okaże się już w lutym, gdy stopnieją śniegi i zostaną nieco poluzowane obecne restrykcje przeciwepidemiczne. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 160 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy