Rajd I – woj. kujawsko-pomorskieNa inaugurację V edycji „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy w kujawsko-pomorskie! Po raz pierwszy w naszej historii Gospodarzem rajdu będzie Inowrocław, stolica Kujaw Zachodnich znana m.in. ze swojego uzdrowiskowego charakteru. Gości i turystów przyciąga wyjątkowy Park Solankowy ze słynną tężnią i pijalnią wód mineralnych (czyli atrakcje szczególnie cenne w tych niełatwych oddechowo czasach), ale również szereg zabytków Starego Miasta, które może pochwalić się już ponad 800-letnią tradycją.

Teren leżący na pograniczu Równiny Inowrocławskiej i Pojezierza Gnieźnieńskiego na początek sezonu nadaje się znakomicie. Okolica roztaczająca się nad środkowym biegiem Noteci co do zasady jest płaska, położona wśród żyznych czarnoziemów i bujnych kompleksów leśnych, a co niemniej istotne – znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego CIEPŁEGO, z jedną z NAJNIŻSZYCH sum opadów w kraju 😉 W południowo-wschodniej części regionu rozciąga się Nadgoplański Park Tysiąclecia (którego sercem i duszą jest największe na Kujawach legendarne Jezioro Gopło), a w części zachodniej i południowo-zachodniej – Jezioro Pakoskie i Pałuki.

Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu okaże się już w lutym, gdy stopnieją śniegi i zostaną nieco poluzowane obecne restrykcje przeciwepidemiczne. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 160 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!


ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy