Mistrzowskie Otwarcie Sezonu 2018


Mistrzowskie Otwarcie Sezonu 2018 – Lubliniec (Rynek), 14 kwietnia 2018 r., g. 10

 

Jako niepoważni rowerowi entuzjaści zrzeszeni w ramach rajdydlafrajdy.pl, przy uprzejmym współudziale dwukołowych jednorożców z Grupetto Lubliniec, zapraszamy na MISTRZOWSKIE OTWARCIE SEZONU 2018!

Spotykamy się na Ziemi Lublinieckiej – ojcowiźnie naszych zeszłorocznych triumfatorów – by sobie pokręcić zupełnie swobodnie, spontanicznie i bezregulaminowo; by się sobie po zimowej przerwie przypomnieć (lub się poznać) i w luźnej atmosferze przejechać ulubiony dystans* (w środku przewidujemy przerwę na lekki popas, a na zakończenie „specjały kuchni polskiej”).

Do udziału w szczególności zapraszają nasi Mistrzowie, tego dnia dla niepoznaki przebrani za Gospodarzy: twardy jak korba od Tiagry Piotr Jarząbek (czyli ten, który harcował jak wszyscy, a skończył Pierwszy) oraz sprężysty niczym linki Campagnolo Mirosław Szraucner (czyli ten, który najskuteczniej rozpychał się na finiszach).

W programie m.in.:
– owiane legendą ścieżki, na które nigdy byście sami nie trafili (bo podobno na dobre asfalty wydali tyle, że na znaki już nie starczyło),
– lans rover, czyli prezentacja sprzętów kupionych na wyprzedaży rocznika 2017,
– kolarska gawęda, czyli „ile trzeba jechać w czubie, żeby z honorem móc przyjechać jako ostatni”,
… i wiele, wiele innych!

Czyli spotykamy się zapalić ogień pod łydą, ocucić a następnie znowu utopić Marzannę oraz definitywnie przegonić wszystkie jej zmarznięte koleżanki. Nie udawaj niewinnego – Ciebie też zapraszamy!

Tempo wiosenno-rozgrzewkowe, czyli +/- 25 km/h (każdy spokojnie się utrzyma, najwyżej charty wyślemy na zwiady!).

*Jakkolwiek planowany dystans wynosi 130km, to w razie potrzeby trasę można sobie skrócić na wiele sposobów – i albo wrócić wcześniej, albo pominąć część środkowych kilometrów i na powrót dołączyć do grupy.

UWAGA!! Wydarzenie nienumerowane i niebiletowane!


Planowany przebieg trasy: https://www.strava.com/routes/11961520