Rajd XVI – woj. zachodniopomorskiePuszcza Koszalińska

Jezioro Byszyno (gm. Białogard), 4 października 2020 (start o g. 11)

Baza rajdu: Teren rekreacyjny nad Jeziorem Byszyno


Na zakończenie tegorocznej edycji – Wielki Miks! Wszystkiego!

Po pierwsze – lokalizacja. Niby znana, koszalińska – ale zupełnie nowa! W Gminie Białogard będziemy z naszym cyklem gościć po raz pierwszy, a spotkamy się na terenie wybitnie rekreacyjnym – nad prześlicznie położonym labeliowym jeziorem Byszyno. Jednocześnie „przytulimy się” do zeszłorocznej trasy krawędziami, a kilka kilometrów nawet się powtórzy. Ba! Tam, gdzie w Połczynie-Zdrój wjeżdżaliśmy na szlak dawnej kolei wąskotorowej, pojedziemy w przeciwnym kierunku zupełnie nową ścieżką wybudowaną w ramach sieci „Rowerem przez Pomorze Zachodnie”! (DDR hula już od kilku miesięcy, ale na śladzie widać, że strava jeszcze się go uczy).

Po drugie – trasa. Na wiele sposobów zaskakująca! Krnąbrna, niełatwa, interwałowa – ale krajobrazowo bardzo smakowita. Swoim charakterem może do złudzenia przypominać wiosenne niderlandzkie klasyki. Bez większych podjazdów, ale krótkich i czasem dość sztywnych pagórków kilka się pojawi. Łatwych i płaskich odcinków również nie zabraknie – wystarczy „spuścić” 2-3 km/h ze średniej prędkości, by niezła orka zamieniła się w przyjemną wycieczkę. Nawierzchnia przeróżna – bruków raczej nie będzie, ale od pachnącej świeżo wylanym asfaltem aż po mocno zmęczone fragmenty. Szerokie dywany dróg wojewódzkich – i wąziutkie niteczki skrajem nadleśnictwa. Jak na Puszczę Koszalińską przystało – zdecydowana większość jesiennie rzedniejącym lasem, ale dla wielbicieli otwartych przestrzeni także się coś znajdzie.

Po trzecie – czas. W październiku przeważnie organizujemy już wydarzenia spoza etapowego kalendarza, ale w tym sezonie i tak jest wszystko poprzesuwane. Wbrew jesiennym obawom, akurat pogoda w tym czasie lubi być całkiem przyjemna (często nawet przyjemniejsza niż we wrześniu) – i liczymy, że tak się właśnie stanie! W przeciwnym razie – znajdzie się dobry argument, żeby powtórkę wydarzenia zorganizować w maju! ;)

Reasumując w jednym zdaniu: będzie w tym finałowym rajdzie coś przywodzącego na myśl każdy z poprzedzających 15 – plus oczywiście zachodniopomorski „tajemniczy składnik” na ukoronowanie tegorocznych zmagań!

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku”, w którym będą dostępne elementy naszej odzieżowej kolekcji (stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony…)

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

  • pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej specjalnie na nasze Rajdy przez MARTOMBIKE,
  • przeciwsłoneczne okulary spod znaku sportowej elegancji od GOGGLE,
  • wytrzymałe i nieznoszące przebić opony Deli Tire,
  • poręczne i przydatne uchwyty na telefon FINN, na co dzień do kupienia w AlpinBIKE,
  • pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od nas i od naszych Gospodarzy – czyli Gminy Białogard :)

Nagrody i upominki wręczamy w różnych kategoriach – nie tylko dla najszybszych! :)


Uwaga! W związku z zagrożeniem koronawirusowym, w trakcie wydarzenia obowiązują przepisy i zalecenia dotyczące zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa – w szczególności podczas przebywania w przestrzeni publicznej przed rozpoczęciem i po zakończeniu rajdu.

Ponadto – zabrania się udziału w rajdzie osobom z podejrzeniem lub objawami wirusa COVID-19, jak również podlegającym kwarantannie.


UWAGA!

Na kilka dni przed rajdem powyższy opis zostanie uzupełniony o szereg informacji praktycznych, a przebieg trasy zostanie potwierdzony. Ponadto, na 2-3 dni przed startem zarejestrowani Uczestnicy na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymają stosowny komunikat organizacyjny.

Podany niżej plan trasy ma charakter orientacyjny i może ulec modyfikacjom, m.in. ze względu na ewentualne prace drogowe, zmiany w organizacji ruchu czy COVID-owe obostrzenia.

Dystans: 115 km; łączne przewyższenie: ok. 900 mDystans MINI: 90 km; łączne przewyższenie: ok. 600 m*

*(istnieje również możliwość wytyczenia trasy o długości 60 / 70 / 80 km – zainteresowanych prosimy o kontakt!)

[wersja MINI przeznaczona jest dla mniej wprawionych rowerzystów oraz tych podchodzących do zabawy czysto rekreacyjnie – nie prowadzimy tu sportowej rywalizacji ani nie wyróżniamy żadnych kategorii. Amatorów szybszej jazdy zapraszamy na pełny dystans!]


Przejdź do REJESTRACJI