Rajd III – woj. warmińsko-mazurskie


Równina Mazurska

Szczytno – nowy termin! – 4 lipca (start o g. 11)

Baza rajdu: Orlik „Kamionek”, ul. Kamionek, SzczytnoGdy już stopnieje wielkanocny śnieg, a okoliczne szosy rozbłysną świeżo wysprzątanym asfaltem, zapraszamy w warmińsko-mazurskie na III w tym sezonie rajd z cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”! Po raz pierwszy w historii naszej zabawy Gospodarzem będzie Gmina Szczytno, więc na Uczestników czeka zupełnie premierowa trasa. Dla porządku można dodać, że po Mazurach i Warmii przemieszczamy się „krok po kroczku” i jest to jedyny region, w którym co roku zmieniamy lokalizację – prędzej czy później do którejś z dotychczasowych przyjdzie nam jednak radośnie powrócić! :)

Gmina Szczytno i w ogóle cały powiat szczycieński w dużej mierze rozłożone są na obficie zalesionej części Równiny Mazurskiej. Co prawda w północnej części obszar wkracza w pagórkowate tereny Pojezierza Mrągowskiego, to jednak cała okolica charakteryzuje się raczej łagodnym ukształtowaniem terenu. Podobnie też będzie wyglądał cały rajd – z początku bardzo spokojny, wręcz „wyizolowany”, dopiero w miarę upływu dystansu nabierze swoistej dynamiki. Zmiany w uporządkowanym krajobrazie zaczną zachodzić szybciej, przybędzie zakrętów, a pod kołami będzie można poczuć niewielkie wzniesienia. Motywem przewodnim zabawy – tradycyjnie w tym regionie – będą pachnące zielenią gęste lasy i wesoło połyskujące w wiosennym słońcu jeziora. Pewnie niełatwo będzie oderwać wzrok od powoli budzącej się do życia przyrody, szczególnie gdy temperaturę otoczenia podniesie o kilka stopni gorąca atmosfera frajdownego peletonu. W razie ewentualnego niedosytu zachęcamy, by nacieszyć oczy i spędzić nieco czasu w samym Szczytnie – od bazy rajdu, przez Plac Juranda czy Ruiny Zamku Krzyżackiego, aż po parkowe skwery nad Jeziorem Domowym Małym rozpościera się bowiem teren niezwykle atrakcyjny i kuszący rekreacyjnie.

W wersji podstawowej całkowity dystans rajdu wyniesie niespełna 115 leciutko pofałdowanych kilometrów (zwłaszcza w drugiej części). Finiszowe metry i końcowy punkt pomiaru czasu prawdopodobnie urządzimy nieco przed wjazdem do miasta (w punkcie zaznaczonym na mapie, po niespełna 108 km), gdzie asfalt lepszy, ruch mniejszy, a i króciutki podjazd się znajdzie (na odcinku powrotu do bazy mogą też wystąpić prace drogowe związane z wymianą nawierzchni). Z kolei dla amatorów jazdy czysto rekreacyjnej przygotujemy wersję skróconą do 88 km, która z powrotem do Szczytna a następnie na Kamionek wjedzie od drugiej strony (jak zwykle wszystko zostanie odpowiednio oznakowane).

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, na dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku”, w którym będą dostępne elementy naszej odzieżowej kolekcji (stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony…)

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

  • pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej specjalnie na nasze Rajdy przez MARTOMBIKE,
  • przeciwsłoneczne okulary spod znaku sportowej elegancji od GOGGLE,
  • wytrzymałe i nieznoszące przebić opony Deli Tire,
  • poręczne i przydatne uchwyty na telefon FINN, na co dzień do kupienia w AlpinBIKE,
  • pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od nas i od naszych Gospodarzy, czyli Gminy Szczytno :)

UWAGA!

Na kilka dni przed rajdem powyższy opis zostanie uzupełniony o szereg informacji praktycznych, a przebieg trasy zostanie potwierdzony. Ponadto, zarejestrowani Uczestnicy na podany adres e-mail otrzymają stosowny komunikat organizacyjny.

Podane niżej plany tras mają charakter orientacyjny i mogą ulec modyfikacjom, m.in. ze względu na ewentualne prace drogowe czy zmiany w organizacji ruchu.Dystans: 115 km; łączne przewyższenie: ok. 500 mDystans MINI: 88 km; łączne przewyższenie: ok. 350 m

[wersja MINI przeznaczona jest dla mniej wprawionych rowerzystów oraz tych podchodzących do zabawy czysto rekreacyjnie – nie prowadzimy tu sportowej rywalizacji ani nie wyróżniamy żadnych kategorii. Amatorów szybszej jazdy zapraszamy na pełny dystans!]