Rajd XV – woj. pomorskieDolina Słupi

Krępa Słupska, 3 października 2020 r. (start o g. 11)


W naszym Cyklu robimy „fiku-miku” – i jesteśmy w październiku! Wczesna jesień to może być właśnie ten czas, kiedy Dolina Słupi wygląda najbardziej zjawiskowo! Lekko przerzedzone korony drzew zaczną wreszcie przepuszczać promienie słońca, które wkradną się do leśnych korytarzy i rzucą nieco światła na to, co latem pozostawało ukryte w gęstwinie. Zasłony i dywany z kolorowych liści będą tworzyć wielobarwne mozaiki, a rozległe łąki będą się powolutku kłaść na zasłużony odpoczynek.

W gościnne rejony tutejszego Parku Krajobrazowego nasz frajdowny peleton wyruszy z Krępy Słupskiej, a osią trasy ponownie będzie wesoło meandrująca Słupia. Przemkniemy południową flanką Gminy Słupsk w kierunku Dębnicy Kaszubskiej i Kołczygłów, by przepięknej urody drogami dotrzeć pod charakterystyczny kościółek w Łubnie. Nitka powrotna również będzie wypełniona atrakcjami, wśród których prym zapewne będą wiodły okolice elektrowni rzecznej w Gałąźni Małej – najpierw niezwykle malowniczy fragment od strony Kołczygłów, a następnie prawdziwa premia górska po nie-tak-oczywistej w tych stronach wspinaczce. Ostatnie kilometry przez Starnice, Warblewo i Głobino także powinny dostarczyć wielu emocji – choćby w postaci cienia sportowej rywalizacji!

Jako że dzień coraz krótszy, to i z dystansem nie będziemy przesadzać. Może przy którejś z kolejnych okazji pokusimy się o wydłużenie trasy o dodatkowe 22 km, ale to jeszcze nie tym razem. W ogólnym rozrachunku runda zapowiada się na umiarkowanie wymagającą, a do pokonania proponujemy równiutko 100 km w wersji podstawowej, ewentualnie 79 km w wersji skróconej.

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku”, w którym będą dostępne elementy naszej odzieżowej kolekcji (stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony…)

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

  • pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej specjalnie na nasze Rajdy przez MARTOMBIKE,
  • przeciwsłoneczne okulary spod znaku sportowej elegancji od GOGGLE,
  • wytrzymałe i nieznoszące przebić opony Deli Tire,
  • poręczne i przydatne uchwyty na telefon FINN, na co dzień do kupienia w AlpinBIKE,
  • pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od nas i od naszych Gospodarzy – czyli Gminy Słupsk :)

Nagrody i upominki wręczamy w różnych kategoriach – nie tylko dla najszybszych! :)


Uwaga! W związku z zagrożeniem koronawirusowym, w trakcie wydarzenia obowiązują przepisy i zalecenia dotyczące zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa – w szczególności podczas przebywania w przestrzeni publicznej przed rozpoczęciem i po zakończeniu rajdu.

Ponadto – zabrania się udziału w rajdzie osobom z podejrzeniem lub objawami wirusa COVID-19, jak również podlegającym kwarantannie.


UWAGA!

Na kilka dni przed rajdem powyższy opis zostanie uzupełniony o szereg informacji praktycznych, a przebieg trasy zostanie potwierdzony. Ponadto, na 2-3 dni przed startem zarejestrowani Uczestnicy na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymają stosowny komunikat organizacyjny.

Podany niżej plan trasy ma charakter orientacyjny i może ulec modyfikacjom, m.in. ze względu na ewentualne prace drogowe, zmiany w organizacji ruchu czy COVID-owe obostrzenia.

Dystans: 100 km; łączne przewyższenie: ok. 700 m


Dystans MINI: 79 km; łączne przewyższenie: ok. 600 m

[wersja MINI przeznaczona jest dla mniej wprawionych rowerzystów oraz tych podchodzących do zabawy czysto rekreacyjnie – nie prowadzimy tu sportowej rywalizacji ani nie wyróżniamy żadnych kategorii. Amatorów szybszej jazdy zapraszamy na pełny dystans!]


Przejdź do REJESTRACJI