Rajd VII – woj. małopolskieBeskid Wyspowy

Myślenice – nowy termin! – 18 lipca (start o g. 11)

Baza rajdu: Hala „Sport Myślenice”, ul. Zdrojowa 9

Pierwsze tegoroczne dożynki odbędą się już w połowie lipca! ? To właśnie wtedy zapraszamy na widowiskową i cokolwiek wymagającą pętelkę wesoło biegnącą przez mniejsze i większe pagórki Beskidu Wyspowego. Na trasę nasz frajdowny peleton ponownie wyruszy z podkrakowskich Myślenic, które dzięki przemyślanym inwestycjom stanowią znakomitą bazę wypadową do eksploracji malowniczej okolicy i coraz pewniej czują się na turystycznej czy też ujmując szerzej – na sportowo-rekreacyjnej mapie Polski.

Kto pamięta rundę z poprzedniej edycji z pewnością nie będzie zawiedziony! Postanowiliśmy bowiem zachować jej największe atuty i… dołożyć kilka dodatkowych atrakcji :) Będzie więc łagodny początek wzdłuż Raby, będzie ostry trójbój na 12 kilometrach (choć tym razem Lubomira zastąpi „pół Wierzbanowej”), będzie także „rydzny śmig” na Chyszówki – czyli uroczy trawers na przełęcz Rydza-Śmigłego. Aaaale dalej będzie już zupełnie inaczej! Żeby w spokoju zaczerpnąć kilka łyków wody będzie trzeba się wspiąć na Wilczyce – zdążą się wchłonąć na spokojnie, bo potem do Mszany już głównie w dół. Z zamyślenia wyrwie Was Glisne – i biada temu, kto na wypłaszczeniu po pierwszym kilometrze przywita się z gąską! W nagrodę zjazd będzie soczysty (choć wąski) – i otworzy szeroką dolinę wprost ku Myślenicom. Tak – dla wersji MINI (która po drodze „zgubi” Chyszówki i 16 cudnych kilometrów) będzie to faktycznie koniec intensywnych zmagań. Jednak dla nadwyraz dzielnych kolarzy będzie to czas poszukiwań – poszukiwań sił i motywacji do stoczenia potyczki z ostatnim podjazdem! Oto bowiem po raz pierwszy w naszym cyklu po minięciu finiszowej kreski będzie okazja stanąć na szczycie stacji narciarskiej! I może Góra Chełm to nie Alp d’Huez, ale usiąść z rowerem na wyciągu do pamiątkowej fotografii można ;) Sam podjazd również do szczególnie ciężkich nie należy (6 km / 340 m przewyższenia), niemniej po 100 km radosnego falowania raczej nikogo na swe wypukłości nie pozostawi obojętnym!

Reasumując – trasa niewątpliwie będzie trudna, ale nie ekstremalna – z pewnością do pokonania przez każdego w miarę dobrze przygotowanego Amatora i wielbiciela uroków zróżnicowanego krajobrazu ;) Wszystko z zachowaniem rozsądku i właściwym naszej zabawie umiarem. Kim jednak targają pewne obawy co do faktycznych możliwości – powinien (czy powinna) skorzystać raczej z wariantu MINI, który mimo iż jest krótszy o 32 km i „niższy” ok. 700 m, to wciąż kipi atrakcjami. Dla porządku – w wersji podstawowej planowany dystans rajdu wyniesie 118 km i ok. 2.100 m całkowitego przewyższenia (w tym 8,5 km „zjazdu na bazę”), a wersja przygotowana dla poszukujących wyzwań nieco mniejszego kalibru wyniesie 85 km i ok. 1.400 m przewyższenia.

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku”, w którym będą dostępne elementy naszej odzieżowej kolekcji (stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony…)

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

  • pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej specjalnie na nasze Rajdy przez MARTOMBIKE,
  • przeciwsłoneczne okulary spod znaku sportowej elegancji od GOGGLE,
  • wytrzymałe i nieznoszące przebić opony Deli Tire,
  • poręczne i przydatne uchwyty na telefon FINN, na co dzień do kupienia w AlpinBIKE,
  • pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od nas i od naszych Gospodarzy, czyli Miasta i Gminy Myślenice :)

UWAGA!

Na kilka dni przed rajdem powyższy opis zostanie uzupełniony o szereg informacji praktycznych, a przebieg trasy zostanie potwierdzony. Ponadto, zarejestrowani Uczestnicy na podany adres e-mail otrzymają stosowny komunikat organizacyjny.

Podane niżej plany tras mają charakter orientacyjny i mogą ulec modyfikacjom, m.in. ze względu na ewentualne prace drogowe czy zmiany w organizacji ruchu.Dystans: 118 km (w tym 8,5 km zjazdu z finiszu do bazy rajdu), łączne przewyższenie: ok. 2.100 mDystans MINI: 85 km, łączne przewyższenie: ok. 1.400 m

[wersja MINI przeznaczona jest dla mniej wprawionych rowerzystów oraz tych podchodzących do zabawy czysto rekreacyjnie – nie prowadzimy tu sportowej rywalizacji ani nie wyróżniamy żadnych kategorii. Amatorów szybszej jazdy zapraszamy na pełny dystans!]