Rajd XV – woj. podlaskie


Kresy-floresy od Bugu znaczone (na północ)

Siemiatycze, 14 września 2019 r. (start o g. 11)

 

Ostatnią serię rajdów w tegorocznej edycji „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” rozpoczniemy w pełnych uroku Siemiatyczach. Na Podlasiu zapuścimy się w położone na północ od Bugu tajemnicze i rzadko odwiedzane tereny tuż przy wschodniej granicy Polski, rozlokowane gdzieś pomiędzy Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym a leśnymi rezerwatami przechodzącymi dalej w Puszczę Białowieską.

Oprócz flirtu z wyjątkową przyrodą – powoli chylącą się ku jesieni – będzie okazja przyjrzeć się bliżej miejscom ciekawym, a nawet niezwykłym. Wprowadzenia do lokalnych zwyczajów i klimatów dokonają startowe Siemiatycze. Wkrótce potem przyjdzie przejechać niemal u stóp legendarnej góry Grabarki, centrum kultu prawosławnego, a mniej więcej w połowie trasy – przez Kleszczele, czyli miejscowość tak charakterystyczną, że trudno ją pomylić z inną! Tym samym postaramy się wydobyć to co najlepsze (i możliwe w wydaniu szosowym) z biegnącego przez okolicę szlaku GreenVelo. Całkowity dystans prawdopodobnie wyniesie 108 km, a możliwości wytyczenia wersji skróconej są tym razem dość ograniczone (osoby zainteresowane prosimy o kontakt!).

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, na dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku” – będą stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony… – wszystko z naszej kolekcji ;) [UWAGA – nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej!]

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

  • pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej specjalnie na nasze Rajdy przez MARTOMBIKE,
  • przeciwsłoneczne okulary spod znaku sportowej elegancji od GOGGLE,
  • zawsze przydatne sakwy i torebki podsiodłowe SPORT ARSENAL oraz uchwyty na telefon FINN – na co dzień do kupienia w AlpinBIKE,
  • pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od nas i od naszych Gospodarzy, czyli Miasta Siemiatycze!

 

Dystans: 108 km; łączne przewyższenie: ok. 500 m

 

Uwaga! Powyższy plan trasy ma charakter orientacyjny i może ulec pewnym modyfikacjom, np. ze względu na prowadzone roboty drogowe. Również niniejszy opis zostanie jeszcze uzupełniony o dodatkowe informacje organizacyjne i techniczne, a być może także zaktualizowany. Po ostateczne brzmienie i potwierdzoną trasę warto tu zaglądnąć na kilka dni przed rajdem (ponadto każdy zarejestrowany Uczestnik otrzyma pocztą elektroniczną stosowny komunikat organizacyjny).

 

Przejdź do REJESTRACJI