Rajd VIII – woj. małopolskie


/

Beskid Wyspowy – Myślenice, 2 czerwca 2019 r. (start o g. 11)

Szykujemy się na podbój Beskidu Wyspowego! Na pełną przyjemnych rozmaitości trasę nasz frajdowny peleton wyruszy z podkrakowskich Myślenic, które stanowią znakomitą bazę wypadową do eksploracji malowniczej okolicy, a dzięki przemyślanym inwestycjom coraz pewniej czują się na turystycznej i sportowo-rekreacyjnej mapie Polski. Rozpoczniemy spokojnie wzdłuż rzeki Raby, ale tego dnia na nizinach nie zamierzamy spędzić zbyt wiele czasu – drugi etap tegorocznych „beskidzkich zmagań” będzie narysowany mocno falującą kreską!

Naszym małopolskim zwyczajem pokusimy się o przygotowanie trasy pięknej widokowo i mocno wymagającej fizycznie, ale nie ekstremalnie trudnej – tak, aby każdemu śmiałkowi dała się odpowiednio we znaki, ale jednocześnie była w zasięgu odpowiednio przygotowanego miłośnika jazdy po pagórkach. A tych nie będzie brakowało! W początkowej części przewidujemy kilka ostrzejszych hopek, które nawet najbardziej wytrenowanych nóg i płuc nie pozostawią obojętnych. Kamiennik, Kobielnik, Węglówka… a na deser jeszcze Wierzbanowa po serpentynce – to będzie mocne 20 km!! W miarę upływu dystansu natarczywość wzniesień nieco się uspokoi, a punktem kulminacyjnym będzie leżąca pod Mogielicą przełęcz Rydza-Śmigłego (Chyszówki, 700 m npm.), na którą prowadzi smakowity i niemal relaksujący 7-kilometrowy podjazd. Stamtąd do mety będzie już przeważnie w dół, a kilka pomniejszych podjazdów – jak choćby finałowe pagórki wzdłuż jez. Dobczyckiego – przyda się w sam raz na rozprostowanie zasiedziałych kości ;)

Ponieważ na całym dystansie wynoszącym 117 km planujemy otrzeć się o 2.000 m łącznego przewyższenia, to dla Uczestników oczekujących łagodniejszego traktowania przygotowaliśmy wersję skróconą do 76 km (nie obejmuje ona niestety wjazdu na Chyszówki).

 

Dystans: 117 km; łączne przewyższenie: ok. 2.000 m

 

Wersja MINI: 76 km; łączne przewyższenie: ok. 1.250 m

[wersja MINI przeznaczona jest dla mniej wprawionych rowerzystów oraz tych podchodzących do zabawy czysto rekreacyjnie – nie prowadzimy tu sportowej rywalizacji ani nie wyróżniamy żadnych kategorii. Amatorów szybszej jazdy zapraszamy na pełny dystans!]

Uwaga! Powyższe mapy przedstawiają plany tras i mają charakter orientacyjny (szczegóły mogą ulec pewnym zmianom np. ze względu na stan nawierzchni po zimie, prowadzone prace remontowo-budowlane czy wprowadzone objazdy). Trasy w ostatecznym kształcie potwierdzimy na ok. tydzień przed rajdem. Trasy będą oznakowane strzałkami na asfalcie.

 

Niniejszy opis zostanie jeszcze uzupełniony o dodatkowe informacje organizacyjne i techniczne, a być może także zaktualizowany. Po jego ostateczne brzmienie warto tu zaglądnąć na kilka dni przed rajdem (ponadto każdy zarejestrowany Uczestnik otrzyma pocztą elektroniczną stosowny komunikat organizacyjny).

Przejdź do REJESTRACJI