Rajd XVI – woj. warmińsko-mazurskie


Mazury Nieoczywiste – Olsztynek, 9 września 2018 r. (start o g. 11)

 

Aż trudno uwierzyć, ile atrakcji udało się pomieścić na 100-kilometrowej trasie ostatniego już w tym sezonie rajdu! Ze startem i metą w posiadającym własny zamek krzyżacki Olsztynku [nie każdy ma!], przez historyczne pola Grunwaldu i Wzgórza Dylewskie [tradycyjnie – z fragmentem „którego nawet Lokalsi nie znają”, a wart jest każdego kilometra!], z obszerną wizytą na obydwu trasach tegorocznych Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym [gdyby ktoś jeszcze nie miał okazji przejechać, a przypadkiem by chciał], a co najważniejsze – z dala od zgiełku i hałasu, po zupełnie dobrych asfaltach, w niezwykle zróżnicowanym i urozmaiconym terenie. Do tego na Mazurach, które… niekoniecznie Mazury przypominają [bo Mazury to tam, gdzie te wszystkie jeziora, prawda?] :)

Poniżej prezentujemy plan trasy, która może jeszcze ulec pewnym zmianom, m.in. ze względu na prace drogowe prowadzone na „starej” drodze krajowej nr 7 (na odcinku Rychnowo-Olsztynek).

W przypadku zainteresowania krótszym dystansem prosimy o kontakt – jeśli „uzbiera” się kilka osób, to możemy też przygotować bardziej rekreacyjną wersję „MINI”.

 

Dystans: 107 km; łączne przewyższenie: ok. 800 m

 

Opis trasy oraz garść informacji organizacyjnych pojawią się wkrótce!