Zapisy


Startujemy za:

  • 00dni
  • 00godzin
  • 00minut
  • 00sekund

GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE „Rowerem przez Polskę” jest wydarzeniem ogólnodostępnym, niemniej należy wypełnić formularz rejestracyjny, wybrać rodzaj uczestnictwa oraz dokonać opłaty startowej.

W sezonie 2021 zapisy prowadzimy z wykorzystaniem platformy Gepard, ale kontakt z Wami pozostawiliśmy wciąż dla siebie :) W razie wątpliwości, uwag czy zwykłej potrzeby kontaktu prosimy o wiadomość za pośrednictwem poczty elektronicznej (hello@rajdydlafrajdy.pl) lub poprzez Messengera dostępnego z profilu na Facebooku

Jakie najważniejsze zmiany przynosi ze sobą edycja 2021?

Po szczegóły warto pewnie sięgnąć do Regulaminu Zawodów, oraz do Zasad Punktacji (dotyczą tylko klasyfikacji generalnej), ale w skrócie chcemy zwrócić Waszą uwagę na kilka istotnych kwestii:

Po pierwsze – dokładamy dłuższy dystans, czyli Trasę Podróżniczą o długości 150-200 km. Z tej okazji dotychczasowy “dystans podstawowy” o długości 100-130 km został przemianowany na Trasę Sportową (a co! ;) ), a wersja MINI – na Trasę Rekreacyjną (70-90 km). Podział na Grupy Szybkościowe utrzymaliśmy tylko na środkowym dystansie, bo wersja wydłużona ma bardziej turystyczno-wytrzymałościowy charakter (ale podium i nagrody przewidujemy!), natomiast skrócona – absolutnie rekreacyjny (i w dalszym ciągu nie prowadzimy tu jakiejkolwiek rywalizacji). Co do zasady, start Trasy Podróżniczej przewidziany jest na g. 9 – 9:30 (rejestracja od 8 – 8:30). Natomiast start Trasy Sportowej i Rekreacyjnej przewidziany jest od g. 11 (rejestracja od 9:30).

Po drugie – sama forma rejestracji. Na platformie z zapisami rejestrujecie się RAZ, a następnie dla każdego interesującego Was rajdu wybieracie jedną z pięciu dostępnych opcji (przypominamy, że Szybkościowcy kręcą średnio ok. 35 km/h, Zapaleńcy – ok. 30 km/h, a Rekreacyjni ok. 25 km/h). Zaleta na pewno jest taka, że macie większą swobodę wyboru różnych opcji w różnych rajdach (dotychczas był z tym troszkę kłopot). Ewentualnych zmian w wyborze opcji można dokonywać do 7 dni przed rajdem wysyłając do nas e-mail lub poprzez Messengera.

Po trzecie – skoro przybywa konkurencji, to przybywa też nagród i upominków! Dekoracje na podium przewidujemy osobno w każdej z kategorii Trasy Sportowej, na Trasie Podróżniczej, a także wśród Pań. Na Trasie Rekreacyjnej – ze względu na brak rywalizacji – upominki będą losowane. Na pewno wśród wszystkich Uczestników będziemy też losować dodatkowe fanty :)

Po czwarte – skoro przybywa konkurencji i Uczestników, to rozbudowane i nieco zmodyfikowane zostały Zasady Punktacji klasyfikacji generalnej. Choć pozostaje ona jedna dla wszystkich, to po zmianach większe szanse na końcowy sukces będą mieli Zapaleni Frajdowcy oraz Panie. Tym pierwszym ułatwiliśmy “dostęp do wyższych punktów” przesuwając lekko widełki, z kolei dla Pań stworzyliśmy zupełnie osobno liczoną punktację. “Swoją” punktację będą mieli też Podróżnicy, w pewnym stopniu uzależnioną od wielkości zainteresowania tym dystansem. Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzonym zmianom “zabawa w Generalkę” nabierze dodatkowych rumieńców i stanie się jeszcze ciekawsza! :)

Po piąte – powraca istotna dla wielu z Was kwestia “techniczna”. Mianowicie w edycji 2021 ponownie będziemy stosować elektroniczny pomiar czasu!

Po szóste – na bufecie i na zakończenie chcemy zwiększyć dostępność wody, wprowadzić izotoniki, a także kolejną przekąskę. Temat prosimy traktować jako rozwojowy :)

A po siódme… Jakiś grzech główny na pewno się jeszcze  znajdzie, ale tą informację zostawimy sobie w zanadrzu :)

Z kolei opłaty startowe w edycji 2021 przedstawiają się następująco:

1) za udział w pojedynczym Rajdzie:

2) za Pakiet Grand Prix (obejmuje 4 starty i „bonusy”):

3) za udział w drugim i kolejnych rajdach (bez ponownego przydzielenia numeru i upominku startowego):

Ponowne przydzielenie numeru startowego wiąże się z opłatą 5 zł.

UWAGA! 

  1. Zapisy na poszczególne rajdy kończą się na tydzień przed startem. Po tym terminie rejestracja będzie możliwa tylko w miejsce osoby rezygnującej (to samo dotyczy rejestracji w dniu zawodów).
  2. Opłat prosimy dokonywać albo za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego (Odbiorca: RBK Sports & Management, nr konta: 46 1140 2004 0000 3402 7662 7528, tytułem: #nazwa województwa#), albo korzystając z dostępnego przy rejestracji serwisu płatności elektronicznych (w ten sposób można jednak opłacać tylko “starty jednorazowe”).
  3. Co do zasady, w ostatnim tygodniu przed rajdem w dokonanych zapisach nie można wprowadzać już zmian. W wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe za zgodą Organizatora i objęte dodatkową opłatą 20 zł.
  4. Podczas poszczególnych rajdów obowiązuje domyślny limit 150 Uczestników, a w grupie Frajdowców-Szybkościowców na dystansie sportowym – 45 osób.
  5. Powyższe zapisy częściowo nie mają zastosowania dla Uczestników startujących w ramach Pakietu GrandPrix.


I jeszcze podpowiedź dotycząca rejestracji:

Na platformie z zapisami należy jednorazowo utworzyć konto zawodnika. Po zalogowaniu niestety następuje przekierowanie na stronę główną, na której jest bardzo dużo informacji – wówczas zalecamy albo jeszcze raz kliknąć przycisk poniżej, albo skopiować sobie link ograniczony do listy naszych imprez (www.e-gepard.eu/pl/list-contest-partner/71730), albo przejść do „Listy Zawodów” i wyfiltrować organizatora „Rajdy dla Frajdy”. Następnie proszę wybrać konkretny rajd, a z zakładki „Lista konkurencji” – opcję trasy.

Uczestnicy startujący w ramach “Pakietu GrandPrix” przy wyborze pierwszych 4 rajdów zaznaczają właśnie “Pakiet GP”, a od 5. rajdu – “kolejny start”. Dla Was opłata wynosi wtedy już tylko 60 zł/rajd, natomiast prosimy zwrócić uwagę, że “Pakietowcy” dokonują płatności wyłącznie przelewem tradycyjnym.