Mistrzowskie Otwarcie Sezonu 2020


Zanim staniecie w szranki na rajdowych trasach spotkamy się by wiosennie i beztrosko pokręcić podczas Mistrzowskiego Otwarcia Sezonu. Jak wskazuje kalendarzowa numerologia – w roku 2020 wszelkie wydarzenia należy organizować dwójkami. Zatem i my zapraszamy w dwie zupełnie różne lokalizacje!

W sobotę na mazowieckie trasy na północ od Kampinosu zaprosi zwycięzca ubiegłorocznej zabawy Sławek Niziołek. Jak na rasowego szosowca przystało, poprowadzi nas w rejony owiane legendą kolarskiego półświatka (zarówno wyścigowego, jak i długodystansowego) – zgrabne, zwinne, niepozbawione smaczków i wylane świetnym asfaltem. Oprócz Jabłonnej, na trasie rajdu pojawią się m.in. Nasielsk czy Nowy Dwór Mazowiecki, a w planie jest także przeprawa przez Wisłę i 30-kilometrowa runda po obrzeżach Kampinoskiego Parku Narodowego. Łączny dystans sięgnie 120 km, lub 82 km w wersji skróconej.

Z kolei w niedzielę przez drogi Górnej Liswarty i okolic Lublińca już po raz trzeci poprowadzi nas tamtejsze Grupetto, czyli laureaci i medaliści poprzednich edycji – Piotr Jarząbek, Dawid Koza i Mirosław Szraucner. Zapewne i tym razem będzie to „wycieczka z przewodnikem” po jeszcze ciepłych, świeżo oddanych ścieżkach, których nie znają ani kierowcy, ani nawet najnowsze wersje cyfrowych map. Start i meta nastąpią w gościnnych progach Karczmy Koszwice – malowanej jak z załączonego obrazka.

Obydwa wydarzenia są bezpłatne i ogólnodostępne, a najlepszą formą rejestracji jest zaznaczenie „wezmę udział” na fb i na stravie.

UWAGA! W związku z sytuacją wirusową w wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą przy tym przestrzegać zaleceń sanitarnych, tj. zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny, a w trakcie jazdy stosować się do obowiązujących przepisów.

Informacje praktyczne – JABŁONNA:
=> Miejsce spotkania i startu: strefa handlowa przy ul. Zegrzyńskiej (Lidl, Leroy Merlin, KFC, McDonald’s i kilka innych – https://goo.gl/maps/QsyJF9aeQGRbzUiTA). Dokładne miejsce wskazać o tyle trudno, że jest to strefa komercyjna, otwarta – ale w promieniu 100-200m można zaparkować auto, uzupełnić zapasy, a po rajdzie wybrać się wspólnie coś zjeść i pogawędzić. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – spróbujemy wyruszyć spod Lidla. Ale bez obaw – zbierającą się grupę kilkudziesięciu kolarzy powinno być na tym terenie dobrze widać. Start planujemy o 10, prosimy więc zjawić się te kilkanaście minut wcześniej.
=> Plan trasy (120 km): www.strava.com/routes/23846933
=> Plan trasy MINI (82 km): www.strava.com/routes/24210447
=> Tempo towarzyskie, umiarkowane – choć pewnie miejscami wzrastające do dużego (dla niektórych). Tym bardziej, że Sławek przewidział zabawę w górską premię i finisz. Ale spokojnie – w zależności od ilości przybyłych podzielimy się zapewne na 3-4 grupy (szybszą, umiarkowaną oraz MINI). Po drodze przewidujemy jeden postój na tankowanie – prawdopodobnie w okolicach Nowego Modlina, po ok. 60 km trasy (wcześniej zdaje się nie bardzo jest gdzie, chyba że w Nasielsku, po ok. 35 km).
=> Po rajdzie możemy skorzystać z wyrafinowanej oferty kulinarnej którejś z pobliskich sieciówek i uciąć sobie jeszcze miłą pogawędkę (stąd m.in. taka lokalizacja samego startu – żeby było wygodnie i wszystko na miejscu).

Informacje praktyczne – KOSZWICE:
=> Spotykamy się przy KARCZMA-KOSZWICE.pl (https://g.page/KARCZMAKOSZWICE?share), w której – jeśli trzeba – można też dostać nocleg i śniadanie. Gośćmi tego dnia w zdecydowanej większości będziemy my, rowerzyści – niemniej prosimy o stosowanie się do zaleceń obsługi obiektu, m.in. jeśli chodzi o parkowanie aut, stawianie rowerów czy korzystanie z wszelakich udogodnień. Start planujemy o 10, prosimy więc zjawić się te kilkanaście minut wcześniej.
=> Plan trasy (99 km): www.strava.com/routes/24210473
=> Plan trasy MINI (72 km): www.strava.com/routes/24210528
=> Tempo towarzyskie, umiarkowane – choć pewnie miejscami wzrastające do dużego (dla niektórych). Ale spokojnie – w zależności od ilości przybyłych podzielimy się zapewne na 3-4 grupy (szybszą, umiarkowaną oraz MINI). Po drodze możliwy wspólny postój na tankowanie – prawdopodobnie w okolicach Lisowa, tj. po ok. 55 km trasy (po ok. 30 km dla wersji MINI).
=> W punkcie startu i mety sklepu nie ma, natomiast postaramy się na start zorganizować wodę (zwłaszcza dla tych, co przyjadą bezpośrednio rowerami), a na zakończenie herbatę i pożywną drożdżówkę lub dwie ;)

ZAPRASZAMY !!