Rajd II – woj. wielkopolskie


Dolina Noteci

Czarnków – nowy termin! – 21 czerwca (start o g. 11)

Baza rajdu: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60

Start: Plac Wolności (Rynek)Na drugą część premierowego weekendu IV edycji „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” wyruszamy w Dolinę Noteci! Na start i metę rajdu zapraszamy do mającego średniowieczne korzenie i bogate rowerowe tradycje Czarnkowa, który przycupnął w miejscu dla Wielkopolski dość nietypowym, czyli pośród morenowych wzgórz i lasów zwanych Szwajcarią Czarnkowską (a przy tym oczywiście nad Notecią). Różnorodność tutejszego krajobrazu sprawia, że w ciągu jednego dnia można odwiedzić miejsca pochodzące jakby z różnych krain, a jedynym ograniczeniem wydaje się być ilość bocznych dróg z przyzwoitą jakościowo nawierzchnią ;)

Tegoroczną trasę przygotujemy według pomysłu sprawdzonego w poprzedniej edycji, ale z jedną bardzo zasadniczą zmianą. O ile bowiem żelazne atrakcje w postaci początku i zakończenia pozostaną w zasadzie niezmienione, to środkową część rajdu [tą, która poprzednio jednym przysporzyła nieco radości, a innym nieco złości] przeniesiemy zupełnie gdzie indziej :) Że trudno to sobie wyobrazić? Otóż da się – wystarczy spojrzeć na przygotowaną mapę! Co więcej – w tej sytuacji „kręgosłupem” staje się wersja MINI, która będzie praktycznie taka sama. Takie to są zalety koncepcji modułowych ;)

Z Czarnkowa wyruszymy więc na północ, w kierunku Trzcianki – ale tym razem tam nie zawitamy. Kompasy ustawimy jeszcze bardziej na wschód, czyli po minięciu Radolinków i Białej skierujemy się na Piłę. Aby jednak do niej nie do jechać, w Stobnie wykonamy znaną już woltę na Ługi Ujskie i dotrzemy do Ujścia [Gwdy do Noteci]. Tam w blasku świateł ustawimy bufet oraz… punkty krańcowe nieco zwariowanej rundy przez Byszki, Dziembowo i Kaczory. A co ważniejsze – z podręcznikowym landszaftem Doliny Noteci oraz swawolnymi pagóreczkami pośrodku. Jednak o tym, że nawet w Wielkopolsce mogą przydać się dodatkowe koronki (a może nawet mała tarcza z przodu) przyjdzie przekonać się dopiero w ostatniej fazie rajdu – na serpentynce z Ujścia, na leśnej górce pod Kruszewem i oczywiście na finiszu przed Czarnkowem, którego pokonania każdemu życzymy z wiatrem, rozpędem i na pełnym gazie! :)

W wersji podstawowej dystans rajdu wyniesie niecałe 111 kilometrów (plus 2,5 km powrotne na Plac Wolności), podczas których płaskiej w większości perspektywie przytrafi się 5-6 niewinnych wzniesień. W wersji dla amatorów jazdy czysto rekreacyjnej dystans wyniesie 78 km (licząc „do finiszu”) i będzie przebiegał po tej samej trasie, za wyjątkiem wspomnianej pętelki Ujście – Kaczory – Ujście.

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, na dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku”, w którym będą dostępne elementy naszej odzieżowej kolekcji (stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony…)

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

  • pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej specjalnie na nasze Rajdy przez MARTOMBIKE,
  • przeciwsłoneczne okulary spod znaku sportowej elegancji od GOGGLE,
  • wytrzymałe i nieznoszące przebić opony Deli Tire,
  • poręczne i przydatne uchwyty na telefon FINN, na co dzień do kupienia w AlpinBIKE,
  • pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od nas i od naszych Gospodarzy, czyli Miasta i Gminy Czarnków :)

UWAGA!

Na kilka dni przed rajdem powyższy opis zostanie uzupełniony o szereg informacji praktycznych, a przebieg trasy zostanie potwierdzony. Ponadto, zarejestrowani Uczestnicy na podany adres e-mail otrzymają stosowny komunikat organizacyjny.

Podane niżej plany tras mają charakter orientacyjny i mogą ulec modyfikacjom, m.in. ze względu na ewentualne prace drogowe czy zmiany w organizacji ruchu.Dystans: 111 km; łączne przewyższenie: ok. 500 mDystans MINI: 78 km; łączne przewyższenie: ok. 350 m

[wersja MINI przeznaczona jest dla mniej wprawionych rowerzystów oraz tych podchodzących do zabawy czysto rekreacyjnie – nie prowadzimy tu sportowej rywalizacji ani nie wyróżniamy żadnych kategorii. Amatorów szybszej jazdy zapraszamy na pełny dystans!]