Edycja 2020


Oto zapowiedź i terminarz wydarzeń planowanych przez Rajdy Dla Frajdy na rok 2020, w szczególności IV edycji rajdów z cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”! Wiemy już, kiedy zobaczymy się w poszczególnych województwach, a wkrótce przedstawimy Gospodarzy naszych spotkań. Zabierzemy Was w miejsca znane i lubiane (a nawet ulubione!), ale też w zupełnie nowe lokalizacje. Część tras zostanie poprowadzona zupełnie inaczej niż dotychczas, część poddamy mniejszym lub większym modyfikacjom, a jeszcze część pozostanie niezmieniona gdyż mamy z nimi pewne rachunki do wyrównania ;)

Plany tras oraz bliższe informacje dotyczące konkretnych Rajdów będą pojawiać się sukcesywnie, odpowiednio wcześniej przed startem. Aby być na bieżąco, zachęcamy obserwować nasz profil FB oraz klub rajdydlafrajdy.pl w aplikacji STRAVA, gdzie można odkryć wirtualno-realny, ale zdecydowanie społecznościowy wymiar naszej zabawy (stamtąd będzie też można pobierać mapy ze śladami tras – więcej informacji w zakładce „mapki i apki”).

Zanim staniemy w szranki na rajdowych trasach, w ostatni weekend marca (28-29 III) spotykamy się by towarzysko i wiosennie pokręcić podczas Mistrzowskiego Otwarcia Sezonu [wydarzenia bezpłatne i ogólnodostępne]. W sobotę na mazowieckie szosy na północ od Kampinosu zaprasza zwycięzca ubiegłorocznej zabawy Sławek Niziołek (ze startem prawdopodobnie w Jabłonnej). Z kolei w niedzielę przez drogi Górnej Liswarty i okolic Lublińca poprowadzą nas laureaci i medaliści poprzednich edycji, czyli Mirosław Szraucner, Piotr Jarząbek i Dawid Koza (start i meta w gościnnych progach Karczmy Koszwice).

We frajdownym towarzystwie będzie też można wybrać się na zagraniczną eskapadę. Gdyby ktoś chciał z nami na poważnie poszukać wiosny (a przy tym luźno pokręcić u podnóża i na zboczach Etny), to w dniach 6-16 III zapraszamy na Sycylijskie Przedwiośnie. W trakcie sezonu podobne wyjazdy będą jeszcze dwa – w dniach 19-28 VI do Austrii (w planach Styria, Karyntia oraz Tyrol), natomiast w dniach 9-18 X do Hiszpanii (w planach Sierra Nevada, Majorka lub Gran Canaria).

Ponieważ pojawiły się głosy, że trasy rajdów rozgrywanych w ramach GPA nie wyczerpują oczekiwań zachłannych podróżników czy miłośników intensywnego nabijania kilometrów, więc w trakcie sezonu proponujemy też dwie wycieczki „w trybie ultra”. We czwartek Bożego Ciała (11 VI) nastąpi żwawa ucieczka na południe. Ale nie chodzi tu o żadne ściganie, a o wspólne przejechanie w 4-5 dni dystansu rzędu 1.300 km – i przy okazji wstąpienie gdzieś na kawę czy knedle ;) Z kolei w weekend 8-9 VIII (zapewne plus piątek lub poniedziałek) planujemy maraton pod nazwą – a jakże! – Rowerem przez Galicję, czyli trasę długości 600-700 km poprowadzoną drogami Małopolski i nie tylko.

Na koniec jeszcze wydarzenia, które tradycyjnie przewidujemy na jesień, już po zakończeniu cyklu GPA. Na weekend 24-25 X zapowiada się Frajdowne Zakończenie Sezonu, natomiast na 11 XI – trzeci już krakowski Rajd Niepodległości. Jeśli wystarczy czasu i korzystnie ułożą się terminy, to być może uda się zmieścić coś jeszcze – choćby jesienną rajzę po pagórkach pod hasłem „Komu Bije w Pion” (np. 3/4 X). Rok jest długi – czas pokaże! :)

Zapisy na rajdy w ramach „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zostały uruchomione 9 lutego, a niedługo powinny pojawić się też na maraton „Rowerem przez Galicję”. Pozostałe imprezy mają charakter towarzyski i nie wymagają osobnej rejestracji (nie podlegają też opłatom) – wystarczy zaznaczyć „wezmę udział” przy wydarzeniu utworzonym na fb czy na stravie. Oczywiście w przypadku wyjazdów zagranicznych czy kilkudniowych potrzebny jest kontakt bezpośredni (przez e-mail lub messenger), a koszty każdy Uczestnik pokrywa sobie indywidualnie.

Nie zwlekaj – ZAPISZ SIĘ już dziś! :) [zapisy, pomiar czasu oraz wyniki realizuje firma ProTimer]

ZAPRASZAMY!!

Harmonogram „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” 2020

RajddatalokalizacjaGospodarz
I4 kwietniakujawsko-pomorskieTuchola
II5 kwietniawielkopolskieCzarnków
III18 kwietniawarmińsko-mazurskieGmina Szczytno
IV19 kwietniamazowieckiePułtusk
V9 majałódzkiePiotrków Trybunalski
VI10 majaświętokrzyskieSkarżysko-Kamienna / Suchedniów
VII30 majamałopolskieMyślenice
VIII31 majapodkarpackieDybawka k/Przemyśla
IX18 lipcaopolskieNysa
X19 lipcaśląskieRacibórz
XI22 sierpniadolnośląskieBoguszów-Gorce
XII23 sierpnialubuskieKrosno Odrzańskie
XIII5 wrześniapodlaskieSiemiatycze
XIV6 wrześnialubelskieJanów Podlaski
XV26 wrześniapomorskieGmina Słupsk
XVI27 wrześniazachodniopomorskieGmina Białogard

Pozostałe wydarzenia

datawydarzenie
6-16 marcaSycylijskie Przedwiośnie
28 marcaMistrzowskie Otwarcie Sezonu (Jabłonna k/Warszawy)
29 marcaMistrzowskie Otwarcie Sezonu (Koszwice k/Lublińca)
11-14 czerwcaNa kawę i knedle (ultra-wycieczka, Kraków)
19-28 czerwcaZaklinanie Lata (Austria)
8-9 sierpniaRowerem przez Galicję (maraton, Kraków)
3 lub 4 październikaKomu Bije w Pion (czyli zabawa na przewyższenia)
9-18 październikaZasłużony Odpoczynek (Hiszpania)
24-25 październikaFrajdowne Zakończenie Sezonu
11 listopada102 km na 102-lecie Niepodległości (Kraków)

Jeśli ktoś nie korzysta z fb ani stravy, a chciałby uzyskać informacje nt. konkretnego wydarzenia – prosimy o kontakt, prześlemy e-mailem :)