Rajd XI – woj. łódzkie


Międzyrzecze Warty i Widawki – Widawa, 4 sierpnia 2018 r. (start o g. 11)

Dystans pełny: 120 km; łączne przewyższenie: ok. 400 m (płasko)

Dystans MINI: 70 km; łączne przewyższenie: ok. 240 m (płasko)

Na dystansie 70 km trasa jest identyczna dla obydwu wersji – kto czuje, że „ma dosyć” na ostatnie 50 km już nie wyjeżdża (czyli na rundę Zapolice / Marzenin / Sędziejowice)

 

To będzie najdłuższe w historii kryterium uliczne! Oczywiście najdłuższe w historii rajdów z naszego Cyklu ;) Na dystansie 120 km przyjdzie bowiem raz po raz przemykać ulicami Widawy [dokładniej – trzy razy! Chyba, że ktoś wybierze wersję MINI – wówczas dwa razy, na dystansie 70 km]. W dorzeczu Warty i Widawki czeka na Uczestników tyle rozmaitości, że aż musieliśmy podzielić trasę na rundy, żeby się w tym wszystkim nie pogubić.

Będą więc odcinki proste – długie, szerokie, dostojne niczym Warta pod Burzeninem. I znów niektórzy będą wytykać, że można niemal zasnąć (szczególnie, że cywilizacji jak na lekarstwo – wokół tylko lasy, pola, łąki i strumyki). Będą też fragmenty kręte, wąziutkie i wartkie jak Widawka po lipcowych deszczach (albo jak bobry, co mają na niej swoją ostoję w Marzeninie). Z reguły będzie płasko [kto już raz na prostej zaśnie, to się najwyżej na drugi bok odwróci…], ale trafi się też kilka wzniesień w sam raz dogodnych do pożegnania leniwych kuzynów. Nie potrafimy niestety obiecać ani przewidzieć, czy będzie wiało, grzało czy grzmiało – ale możemy zapewnić, że kolarskich wrażeń i atrakcji nie zabraknie!

Przygotowana trasa powinna sprawić wiele radości zarówno tym, którzy ostrzą sobie zęby na szybszą jazdę, jak i tym, którzy w pięknych okolicznościach przyrody i w znakomitym towarzystwie chcą spędzić „sobotę w siodle” [tu dla porządku przypominamy, że to nie wyścig, a rajd o sportowo-rekreacyjnym charakterze]. Dystans faktycznie został „podzielony” na trzy rundy, ale wbrew pozorom zostaną one rozegrane na zupełnie sporym obszarze i wyjąwszy krótkie odcinki – nie mają ze sobą za wiele wspólnego. Niemal do oporu wykorzystujemy w ten sposób ofertę najlepszych asfaltów w okolicy, a i walory krajobrazowe będzie można chłonąć z różnej perspektywy.

Po rajdzie zapraszamy na posiłek regeneracyjny, na dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku” – będą stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony… – wszystko z naszej kolekcji ;) [UWAGA – nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej!]

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

 

UWAGA! W tygodniu poprzedzającym rajd podamy jeszcze garść informacji techniczno-organizacyjnych. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają ponadto szczegółowy komunikat startowy.