Czarnków


Poniżej propozycje trasy rajdu wielkopolskiego, ze startem i metą w Czarnkowie, 4 sierpnia 2019.

Początkowo myślałem zatoczyć koło za Piłą, ale to w najkrótszym wariancie wychodzi ok. 140 km. Gdyby z kolei pojechać tylko w okolice Stobna i stamtąd zacząć zawracać, to dystans sięgnie ledwie ok. 80 km (i tak pewnie przebiegnie wersja MINI). Pamiętam jednak bardzo ładne tereny między Trzcianką a Piłą i uznałem, że warto tam trochę pokluczyć. Wiem jednocześnie, że tamtejsze drogi nie zawsze są dobre – stąd i prośba o konsultację przebiegu, ewentualnie jakąś podpowiedź :)

W kontekście ewentualnej rywalizacji sportowej znalazłem ciekawe miejsce – wzdłuż obwodnicy Czarnkowa biegnie boczna droga z krótkim i dość ostrym podjazdem. Można by tam urządzić „kreskę”, a następnie zjechać Chodzieską do Centrum.

Powyżej Trzcianki trasę można oczywiście pokonać na kilka sposobów – i nawet spróbować przedostać się na drugą stronę DK 11 nie przejeżdżając za wiele przez Piłę. Trasa rajdu może być też kombinacją tras z mapy powyżej i poniżej.

 

Generalnie skłaniam się ku którejś z powyższych tras (czy też ich kombinacji), natomiast alternatywnie-rezerwowo (np. w razie jakichś większych robót drogowych poważnie utrudniających przejadz po powyższych) wytyczyłem jeszcze taką trasę w kierunku południowym: